Türk Hava Yolları Sefer Numaraları TK28/THY28

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK28/THY28 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK28/THY28 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Şangay ( Shangai )  seferiydi. Sefer 4 yıl önce 2014 yılında sonlandırıldı. Bu seferler Boeing 777 tipi uçaklarla yapılmaktaydı. İstanbul Atatürk Havalimanı – Şangay ( Shangai ) seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Shangai arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 9,5 sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 841 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV