Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK30/THY30

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK30/THY30 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK30/THY30 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Washington  seferiydi. Sefer 2 yıl önce 2016 yılında sonlandırıldı. Bu seferler Airbus A330 tipi uçaklarla yapılmaktaydı. İstanbul Atatürk Havalimanı – Washington seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı –Washington arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1158 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV