Türk Hava Yolları Sefer Numaraları -TK31/THY31K – TK32/THY32G

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK31/THY31K sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK31/THY31K sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Atlanta  seferidir. Bu seferler Airbus A330 tipi uçaklarla yapılmaktadır. Seferde codeshare ( kod paylaşımı ) kapsamında Singapore Airlines şirketinin SQ6311 ve SQ6312 sefer sayılı uçuşun yolcuları da taşınmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Atlanta seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Atlanta arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 12 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK32/YTHY32G. Peki Atlanta – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK32/THY32G sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1603 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV