Türk Hava Yolları Sefer Numaraları -TK35/THY35 – TK36/THY36

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK35/THY35 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK35/THY35 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Montreal seferidir. Bu seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktadır. Seferde codeshare ( kod paylaşımı ) kapsamında Singapore Airlines şirketinin SQ6315 ve SQ6316  sefer sayılı uçuşların yolcuları da taşınmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Montreal seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Montreal arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK36/YTHY36. Peki Montreal – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK36/THY36 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 9 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1568 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV