Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK42/THY42A – TK43/THY43W

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK42/THY42A sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK42/THY42A sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Johannesburg – Durban  seferidir. Bu seferler  Güney Afrika’nın  Johannesburg kentinden  bir başka Güney Afrika kentiolan Durban’a Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktadır.  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Johannesburg – Durban seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Johnnesburg arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat 30 dakika  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz. Sonrasında devam edilen nokta olan Durban ise Johannesburg’dan 1 saat civarında süre uzaklıkta.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK43/YTHY43W. Peki Durban – Johannesburg – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK43/THY43W sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Durban – Johannesburg arası 1 saat, Johannesburg – İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 9 saat sürmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 975 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV