Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK52/THY52 – TK53/THY53

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK52/THY52 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK52/THY52 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Japonya Tokyo Narita Havalimanı seferidir. Bu uçuş kodu ile aynı zamanda codeshare ( kod paylaşımı) kapsamında Egypt Air MS9360 ve MS9361, All Nippon Airlines Japon ANA Havayolları’nın NH6638 ve NH6637 sefer sayılı uçuşunun da yolcuları da taşınmakta. Boeing 777 tipi uçaklar ile yapılan  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Tokyo  Narita seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Tokyo Narita  arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK53/YTHY53. Peki Tokyo Narita– İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyordu? TK53/THY53 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Narita– İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 13 saat sürmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1343 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV