Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK54/THY54 – TK55/THY55

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK54/THY54 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK54/THY54 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Singapur ( Singapore )Havalimanı seferidir. Bu uçuş kodu ile aynı zamanda codeshare ( kod paylaşımı) kapsamında Singapore Airlines şirketinin  SQ6266 ve SQ6267, Royal Brunei Airlines şirketinin BI3609 ve BI3610 sefer sayılı uçuşlarının da yolcuları da taşınmakta. Boeing 777 tipi uçaklar ile yapılan  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Singapur seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Singapur  arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK55/YTHY55. Peki Singapur– İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK55/THY55 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Singapur– İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 11 saat sürmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1413 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV