Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK56/THY056 – TK57/THY057

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK56/THY056 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK56/THY056 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Cakarta ( Jakarta ) seferidir. Bu uçuş kodu ile aynı zamanda codeshare ( kod paylaşımı) kapsamında Garuda İndonesia şirketinin  GA9095 ve GA9094 sefer sayılı uçuşlarının da yolcuları da taşınmakta. Boeing 777 tipi uçaklar ile yapılan  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Cakarta ( Jakarta ) seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Cakarta  arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK57/YTHY057. Peki Cakarta– İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK57/THY057  sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Cakarta– İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 11 saat sürmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1577 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV