Türk Hava Yolları Sefer Numaraları -TK62/THY62 – TK63/THY63

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK62/THY62 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK62/THY62 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuala Lumpur seferiydi. 2017 yılında sona eren bu seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktaydı. İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuala Lumpur seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuala Lumpur arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK63/THY63. Peki Kuala Lumpur – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK63/THY63sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1029 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV