Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK66/THY66

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK66/THY66 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK66/THY66 sefer sayılı uçuşu Singapur Changi – Cakarta-Soekarno-Hatta seferiydi ve yaklaşık 3 yıl önce sonlandırıldı.. Bu seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktaydı ve İstanbul Atatürk Havalimanı – Singapur seferinin devamıydı.  Singapur Changi –  Jakarta seferi uçakla kaç saat sürüyordu?

Singapur Changi –  Jakarta arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 1 saat 30 dakika civarında sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1006 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV