Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK68/THY68 – TK69/THY69

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK68/THY68 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK68/THY68 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Bangkok Suvarnabhumi seferidir. Bu seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmakta. Bu seferde codeshare ( kod paylaşımı ) kapsamında Thai Airways şirketinin TG7544 ve TG7545 sefer sayılı uçuşlarının yolcuları da taşınmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Bangkok seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Bangkok arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 9 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK69/THY69. Peki Bangkok – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK69/THY69 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun yine 9 saat  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1251 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV