Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK75/THY75 – TK76/THY76

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK75/THY75 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK75/THY75 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Los Angeles seferiydi. Uçuş 2017 yılında iptal edildi. Günümüzde yapılmıyor. Bu seferler Boeing 777 tipi uçaklarla yapılmaktaydı. İstanbul Atatürk Havalimanı – Los Angeles seferi uçakla kaç saat sürüyordu?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Los Angeles arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 13 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise TK76 / THY76. Peki Los Angeles – İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Gidiş seferine nazaran dönüş seferi daha kısa olmakta. Dönüş seferinin süresi ise 12 saat civarında.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1208 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV