Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK77/THY77J – TK78/THY78C

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK777/THY77J sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK77/THY77J sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Miami seferidir. Bu seferler Boeing 777 tipi uçaklarla yapılmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Miami seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Miami arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise TK78/ THY78C.  Peki Miami – İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Gidiş seferine nazaran dönüş seferi daha kısa olmakta. Dönüş seferinin süresi ise 11 saat civarında.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 2074 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV