Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK79/THY79K – TK80/THY80L

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK79/THY79K sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK79/THY79K sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – San Fransisco seferidir. Bu seferler Boeing 777 tipi uçaklarla yapılmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – San Fransisco seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – San Fransisco arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 13 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise TK80/ THY80L.  Peki San Fransisco– İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Gidiş seferine nazaran dönüş seferi daha kısa olmakta. Dönüş seferinin süresi ise 12 saat civarında.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1679 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV