Türk Hava Yolları Seferlerine Başlıyor

Paylaş
 

Koronavirüs nedeniyle yolcu operasyonunu tahliye uçuşları haricinde 28 Mayıs 2020 tarihine kadar durduran Türk Hava Yolları 28 Mayıs 2020 günü itibarı ile seferlerine başlamayı planlıyor. Dış hat seferlerinde Haziran, Temmuz ve Ağustos programını yapan THY, aşamalı olarak seferlerini artırmayı planlıyor. İç hat seferlerinin ise %60 kapasite ile başlaması planlanmakta.

Haziran ayında 19 ülkede 22 noktaya sefer gerçekleştirilecek. Haftalık frekans sayısı ise 75 olarak belirlendi. THY,  ilk etapta Kanada –  Toronto, Kazakistan – Almatı, Afganistan – Kabil, Japonya – Tokyo, Çin – Şanghay, Güney Kore – Seul, Singapur, Danimarka – Kopenhag, İsveç -Stockholm, Norveç – Oslo, Almanya – Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, Münih, Avusturya – Viyana, Hollanda – Amsterdam, Belçika – Brüksel, Beyaz Rusya – Minsk, Gürcistan – Tiflis, Lübnnan –  Beyrut, Kuveyt ve İsrail -Tel Aviv’e seferlerine başlayacak.  amerikadaki hatların ise ise kapalı olduğu öğrenildi.

Temmuz ayında 74 ülkede 103 noktaya haftada 572 frekans uçulacak. ABD hatlarından Los Angeles, Chicago ve New York açılacak. Ağustos’ta ise 98 ülkede 160 noktaya haftalık 937 sefer yapılacak. Eylül ayında ise 99 ülkeye 166 noktaya haftalık olarak 989 sefer planlandı.

THY, iç hatlarda ise yüzde 60 ile uçuşlarına başlayacak. Bu oranın zamanda artırılması ve yüzde 100’e çıkması planlanıyor.

 

Kaynak:Tolga Özbek

Bu yazı 778 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV