Türk Hava Yolları – THY Sefer Numaraları – TK84 ve TK85

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

TK84 / THY84 nerenin seferi? TK84 / THY84 nolu uçuş nereye gidiyor?

Sırada TK84/THY84 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK84/THY84 sefer sayılı uçuşu İstanbul Havalimanı – Filipinler Manila seferinin uçuş kodudur .  Bu seferler Airbus A350 tipi uçaklarla yapılmakta.

İstanbul Havalimanı – Manila seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Havalimanı – Manila arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

TK85 / THY85 nerenin seferi? TK85 / THY85 nolu uçuş nereye gidiyor?

TK85 uçuş kodu ise İstanbul Havalimanı – Manila seferinin dönüş seferini uçuş kodudur.  Yani TK85 sefer sayılı uçuş Manila – İstanbul Havalimanı seferinin uçuş kodudur.

Manila – İstanbul Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor?

Bu uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 12 saat sürmektedir.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 67 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV