Türk Hava Yolları Yönetim Kuruluna Yeni İsim

Paylaş
 

Türk Hava Yolları Yönetim Kuruluna Yeni İsim

28 Haziran 2019 Cuma günü  yapılacak Türk Hava Yolları Olağan Genel Kurulu öncesinde, mevcut Yönetim Kuruluna eski Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi’nin de görev alacağı iddia edildi.

Gazeteci Musa Alioğlu’nun facebook hesabından paylaştığı bilgiye göre, “THY’na sürpriz isim N.Z” diyerek referans verdiği kişinin Nihat Zeybekçi olduğu iddia edildi.

Nihat Zeybekçi kimdir?

1 Ocak 1961’de Denizli Tavas Pınarlar beldesinde doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Fatma’dır.

Sanayici, İş Adamı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1994’te kendi şirketini kurdu. Denizli Platform Sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Denizli Belediye Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. AK PARTİ Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Sanayi,Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı yaptı. 61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Zeybekci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bu yazı 837 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV