Türk Hava Yolları’nın Uçakları Hazırlanıyor

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın bu yıl sonuna kadar teslim alacağı uçaklar hızla hazırlanmaya devam ediyor. Uçaklardan bazıları üretim hattından çıkarken diğerleri test uçuşlarına çıkıyorlar.

Türk Hava Yolları’nın avrupalı uçak üreticisi Airbus şirketinden sipariş etmiş olduğu Airbus A321-271NX ( Airbus A320 Neo) tipi uçaklardan ilki olan TC-LSA tescilli uçak daha önce teslim edilmişti. TC-LSB ve TC-LSC tescilli uçaklar da teslim edilmek üzere hazırlanıyorlar. Bu gün TC-LSC ( D-AVYF test tescilli ) tescilli uçağın da motorları monte edilmiş veTürk Hava Yolları renklerine boyanmış halde fotoğrafını havacılık fotoğrafçsı Tobias Gudat paylaştı ve uçağın önümüzdeki günlerde test uçuşlarına başlayacağının sinyallerini almış olduk. Teslim edilecek iki uçağın önümüzdeki günlerde bir takım yer ve uçuş testlerinin ardından Türk Hava Yolları’na teslim edileceği gelen bilgiler arasında:

Fotoğraf – Tobias Gudat

Öten yandan amerikalı uçak üreticisi Boeing’den gelecen uçaklar da test uçuşlarına başlamış durumda. 10 Kasım 2018 günü TC-LCB tescilli Boeing 737 MAX8 tipi uçak  BOE704 uçuş kodu ile Renton – Moses Lake arasında  , 12 Kasım 2018 günü ise TC-LCE tescilli Boeing B737-MAX8 tipi uçak BOE706 uçuş kodu ile Renton  – Moses Lake  test uçuşlarına çıktı. Uçakların yapılacak bir dizi yer be uçuş testlerinin ardından Türk Hava Yolları’na teslim edileceği belirtildi.

Bu yazı 1290 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV