Türk Hava Yolu Şirketleri İran’a Seferlerini Durdurdu

Paylaş
 

Türk Hava Yolu Şirketleri İran’a Seferlerini Durdurdu.

Şirketlerden ardı arkasına iptaller geliyor.

İran’a tarifeli seferler yapan Türk Hava Yolları’ndan geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamada İran’a bazı seferlerini koronavirüs endişesi nedeni ile durdurulduğu belirtilmişti.

Türk Hava Yolları (THY),Ana kara Çin’e düzenlenen seferlerin 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurduğunu açıkladı. (İran seferleri) Tahran’a düzenlenen uçuşlar hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarına olan seferler 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edildi.

İran’a tarifeli seferler yapan bir başka havayolu şirketimiz Pegasus Havayolları’da geçtiğimiz dakikalarda bir açıklama yaparak seferleri durdurduğunu bildirdi.

Açıklamada ” “İran’da koronavirüsün etkisinin artması sebebiyle, Pegasus Hava Yolları olarak haftanın her günü icra ettiğimiz İstanbul Sabiha Gökçen-Tahran ve Tahran-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşlarımızı 11 Mart 2020 tarihine kadar durdurmuş bulunmaktayız. Bu tarihe kadar olan uçuşlar için bilet alan misafirlerimiz, değişiklik ve iade işlemlerini flypgs.com internet sitesinden, Pegasus Mobil uygulamasından ve 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezinden gerçekleştirebilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

İran kaynaklı bazı sosyal medya hesaplarında ise İran’a charter seferler düzenleyen ülkemiz havayolu şirketlerinden SunExpress’in de 17 Mart 2002 tarihine kadar İran seferlerini durdurduğu açıklansa da şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İran hesaplarında paylaşılan mesaj:

 

 

Bu yazı 395 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV