Türk Uçağında Kokain Yakalandı

Paylaş
 

Türkiye merkezli bir iş jeti firmasının uçağında Brezilya’da onlarca valiz dolusu kokain yakalandı.

AirportHaber sitesinde yayınlanan habere göre; Dün İspanya’nın Malaga şehrinden hareket eden özel bir Türk şirkete ait  Gulfstream IV tipi uçak, Brezilya’nın Ceara eyaletinde bulunan Fortaleza’ya indi.

Fortaleza’ya inen uçakta bulunan bir İspanyol yolcunun beraberindeki valizler gümrük muhafaza ekipleri tarafından aranmak istendi. Ekipler, uçağın kaptan pilotuna valizi açması yönünde talimat verdi. Kaptan pilot da yolcu beraberindeki valize müdahale edemeyeceğini ifade ederek gümrük muhafaza ekiplerine kendilerinin valizi açmalarını söyledi.

Fortaleza Havalimanı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından açılan onlarca valizin içerisinde yüklü miktarda kokain çıkarken, İspanyol yolcu derhal gözaltına aldı. Uçuş ekibinin de havalimanında sorgulanmak üzere bekletildiği öğrenildi.

Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatılırken, şirketin ilgili makamlarla irtibata geçtiği ve durumun aydınlatılması için gerekli adımların atılacağı belirtildi.

Uyuşturucu dolu valizin uçağa ne şekilde getirildiği ise merak ediliyor. Öte yandan uçağın bir sonraki sefer noktasının Brüksel olduğu öğrenildi.

Kaynak : ©AirportHaber.com

Haber Airporthaber sitesinden alınmıştır.

Uçağın bağlı olduğu şirketten konu ile ilgili yapılan açıklama:

Bu yazı 1429 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV