Türk Yıldızları’ndan Gökyüzüne Dev Ay Yıldız

Paylaş
 

Türk Yıldızları’ndan Gökyüzüne Dev Ay Yıldız Çizilecek.

Türk Yıldızları 30 Ağustos 2020 Zafer Bayramı gösteri uçuşunu nerede? Türk Yıldızları 30 Ağustos 2020 Zafer Bayramı gösteri uçuşu ne zaman? Türk Yıldızları 30 Ağustos 2020 Zafer Bayramı gösteri uçuşu saat kaçta? Türk Yıldızları 30 Ağustos 2020 gösteri uçuşu nereden izlenir?

Türk Yıldızları’nın 30 ağustos 2020 günü Zafer Bayramı münasebeti ile yapacağı gösteri/selamlama uçuşu Dumlupınar, Zafertepe, Çalköy, Altıntaş ve Kütahya mevkiinden izlenecek. Gösteri saati 30 Ağustos 2020 Pazar günü saat 16:55 olarak açıklandı. Ayrıca koronavirüs salgını nedeni ile toplanma bölgesi planlanmamış olduğu da gelen bilgiler içinde. Gösteri uçuşunda Türk Yıldızları’nın izleyenlere birde sürprizi olacak.Yıldızlarımızın yaptığı açıklamada  gökyüzüne 15000 metre genişliğinde ay ile yıldızın çizileceği belirtildi.

Yıldızlarımız çizilecek ay ile yıldızın provasını daha önce eğitim uçuşlarından birinde yapmış ve haberini sizlerle paylaşmıştık. TIKLAYINIZ

Türk Yıldızları sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ” Ay-Yıldız’ımızı kazımak için semaya, geliyoruz zaferin kazanıldığı topraklara! (Herkes görebilsin diye, gökyüzüne çizeceğimiz ay-yıldız yaklaşık 15.000 metre genişliğinde olacaktır.) ÇOK ÖNEMLİ NOT: COVID-19 tedbirleri nedeniyle toplanma bölgesi planlanmamış olup, Dumlupınar, Zafertepe, Çalköy, Altıntaş ve Kütahya mevkiinde gökyüzünü görebileceğiniz herhangi bir yerden uçuşlarımızı izleyebilirsiniz. MASKE-MESAFE-HİJYEN kurallarını unutmayalım. “ifadeleri kullanıldı.

Resim

 

 

Bu yazı 1116 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV