TUSAŞ’tan Hürkuş İçin Kitap

Paylaş
 

TUSAŞ – Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii tarafından Hürkuş için kitap yayınlandı.

TUSAŞ sosyal medya hesabından konu ile ilgili yapılan açıklamada ” Özgün ürünlerimizin hikayeleriyle yayın hayatına başlayan TUSAŞ Yayınları, “Hayalden Gerçeğe, Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikayesi” kitabı ile bir başarıya ışık tutuyor.” ifadeleri kullanıldı.

Hayalden Gerçeğe (Prestij Kutulu): Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı Hürkuşun Hikayesi kitabı:

Dünya havacılık sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak kabul gören “Türk Havacılık ve Uzay Sanayii”nin yayını olan Hayalden Gerçeğe – Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikayesi isimli kitap yayımlandı. Prestij baskısının yanı sıra sert kapaklı versiyonuyla da yayımlanan Hayalden Gerçeğe 2006 yılında yerli uçak üretme arzusunun hayalden gerçeğe taşınmasını bütün detaylarıyla ele alıyor.

Dünya havacılık sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak kabul gören “Türk Havacılık ve Uzay Sanayii”nin yayını olan Hayalden Gerçeğe – Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikâyesi isimli kitap yayımlandı. Prestij baskısının yanı sıra sert kapaklı versiyonuyla da yayımlanan Hayalden Gerçeğe 2006 yılında yerli uçak üretme arzusunun hayalden gerçeğe taşınmasını bütün detaylarıyla ele alıyor.Gökyüzünde Türk adıyla süzülen HÜRKUŞ’un adım adım ortaya çıkma serüvenini anlatan kitap hem edebî metin lezzetiyle, hem de araştırma inceleme metinlerinin bütün incelikleriyle okuma deneyimi sunuyor. Türk havacılık tarihinin unutulmaz kahramanlarından Vecihi Hürkuş’un anısını yaşatmak için HÜRKUŞ adı verilen millî uçağın doğuşu, hayat bulması, gökyüzüyle buluşması, sertifikasyon alması, altında imzası olan Türk mühendislerin şahitlikleri ve HÜRKUŞ’un geleceğini incelikle anlatan bu kitap, okura müthiş bir başarı hikâyesi vadediyor.Prestij baskısında da, sert kapaklı versiyonunda da birbirinden etkileyici görsellerin anlatıya eşlik ettiği Hayalden Gerçeğe – Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikâyesi bir şeye inanmanın, o inanca bağlanmanın ne gibi harikulade sonuçlara sebep olduğunu gözler önüne seriyor. Şimdi bu büyük hikâyeyi okuma vaktidir!
Resim

Diğer Havacılık Kitapları İçin Tıklayınız:

Havacılık Kitapları

Bu yazı 868 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV