Uçak Yiyen Adam

Paylaş
 

Uçak yiyen adam. İlk kez duyanlara ilginç gelecektir. Ama gerçekten adam uçağı yemiş.

1950 yılında fransada doğan Michel Lotito özellikle sindirilemeyecek şeyleri yiyebilen bir şovmendi. Mösyö Mangetout (“Bay Tümünü Ye”) olarak tanınmaktadır.

Michel Lotito, 16 yaşında bir gençken alışılmadık malzemeler yemeye başladı. 1966’dan itibaren halka açık bir performans sergiledi. İştahla birlikte psikolojik bir rahatsızlık olan pika hastalığına sahip olan Lotito’nun yedikleri bağırsaklarına ve midesine nasıl zarar vermiyordu? Lotito’yu inceleyen doktorlar, Lotito’nun midesinde ve bağırsaklarında da yaralanmadan keskin metal tüketmesine izin veren kalın bir astar olduğunu belirledilediler.

Lotito ayrıca alışılmadık derecede güçlü sindirim sularına sahipti, bu da alışılmadık malzemeleri sindirebileceği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, muz ve haşlanmış yumurta gibi yumuşak yiyeceklerin onu hasta ettiği anlamına da geliyordu.

Lotito’nun yedikleri arasında metal, cam, kauçuk ve diğer malzemeleri içeriyordu. Diğer malzemeler ise bisikletler, alışveriş arabaları, televizyonlar ve diğer eşyaların yanı sıra bir Cessna 150 uçağı garçalara ayırdı, kesti ve yedi. Lotito’nun Cessna 150 tipi uçağı yemesi yaklaşık 2 yıl, (1978’den 1980’e kadar) sürdü.

Lotito 2007 yılında hayatını kaybetti.

 

 


 

Bu yazı 551 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV