Uçaklarda Koltuk Planı – Aer Lingus – Airbus A320

Paylaş
 

Filosunda 34 adet Airbus 320-214 tipi uçak  bulunan  Aer Lingus  şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Aer Lingus  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Aer Lingus  şirketi Airbus A320 tipi uçaklarının

34 adeti Airbus A330-214tipive hepsi Y174 koltuk konfigürasyonuna sahip.

Tescilleri: EI-CVA, EI-CVB, EI-CVC, EI-DEA, EI-DEB, EI-DEC, EI-DEE, EI-DEF, EI-DEG, EI-DEH, EI-DEI, EI-DEJ, EI-DEK, EI-DEL, EI-DEM, EI-DEN, EI-DEO, EI-DEP, EI-DER, EI-DES, EI-DVE, EI-FNJ, EI-DVG, EI-DVH, EI-DVI, EI-EDS, EI-EDP, EI-GAL, EI-GAM, EI-DVJ, EI-DVK, EI-DVL, EI-DVM, EI-DVN.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y174  koltuk konfigürasyonlarına sahip Aer Lingus şirketine ait Airbus A320 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Ar Lingus A320  model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1622 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV