Uçaklarda Koltuk Planı – Aeromexico Connect – Embraer 190

Paylaş
 

Filosunda 47  adet Embraer ERJ-190LR (ERJ-190-100 LR) tipi uçak  bulunan  Aeromexico şirketinin alt markası Aeromexico Connect uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken ve check-in yaparken  hangi koltuğu seçmeliyim? Aeromexico şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Aeromexico Connect şirketinin Embraer ERJ-190LR (ERJ-190-100 LR) tipi uçakları farklı farklı  koltuk konfigürasyonlarıan sahip. İnternet kaynaklarına göre iki ayrı konfigürasyon bulunuyor.  C11 Y88 ve C98 olmak üzere iki konfigürasyon.

C11Y88 koltuk konfigürasyonunaa sahip uçakların tescilleri şöyle:

 XA-AAC, XA-ACC, XA-ACE, XA-ACI, XA-ACJ, XA-ACK, XA-ACM, XA-ACN, XA-ACS, XA-ACT, XA-ALW, XA-BAC, XA-CAC, XA-DAC, XA-EAC, XA-FAC, XA-GAD, XA-GAE, XA-GAF, XA-GAH, XA-GAI, XA-GAK, XA-GAW, XA-HAC, XA-IAC, XA-JAC, XA-MAC

Y98 koltuk konfigürasyonuna sahip uçağın tescili ise  şöyle:

XA-ALL

Koltuk Knfisürasyonları bilinmeyen uçakların tesciller ise şöyle:

 XA-AEC, XA-AEE, XA-AEF, XA-AEH, XA-AEI, XA-AEL, XA-AEM, XA-AEN, XA-AEO, XA-AEP, XA-ALP, XA-ALQ, XA-ALR, XA-ALU, XA-ALY, XA-ALZ, XA-GAG, XA-GAR, XA-GAX.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimlerde C11Y88 ve C98 koltuk konfigürasyonlarına sahip Aeromexico Connect  şirketine ait  Embraer ERJ-190LR (ERJ-190-100 LR) model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Aeromexico Connect Seat Maps

Aeromexico Connect Embraer ERJ-190LR (ERJ-190-100 LR) model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1320 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV