Uçaklarda Koltuk Planı – Air Baltic – Airbus A220

Paylaş
 

Filosunda 2019 yılı Ağustos ayı itibarı ile 19 adet Airbus A220-300 (CS3) (9 adeti Bombardier CSeries CS300 (BD-500-1A11)  tipi uçak  bulunan  Air Baltic şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Air Baltic şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Air Baltic şirketinin A220 tipi uçaklarının hepsinin koltuk konfigürasyonu Y145 şeklinde. Y harfi ekonomi sınfını simgelemekte. Uçağın tüm koltukları ekenomi sınıfı.

Air Austral şirketi filosunda bulunan 19 adet Airbus A220-300  tipi uçağın model ve tescilleri ise şöyle:

Uçakların modelleri : Airbus A220-300 – 10 adet

Uçakların Tescilleri : YL-AAO, YL-AAP, YL-AAQ, YL-AAR, YL-AAS, YL-CSJ, YL-CSK, YL-CSL, YL-CSM, YL-CSN

Uçakların modelleri : Bombardier CSeries CS300 (BD-500-1A11) – 9 adet

Uçakların Tescilleri: YL-CSA, YL-CSB, YL-CSC, YL-CSD, YL-CSE, YL-CSF, YL-CSG, YL-CSH, YL-CSI

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y145 koltuk konfigürasyonlarına sahip Air Baltic şirketine ait Airbus A220-300  ve Bombardier CSeries CS300 (BD-500-1A11) model uçaklarının koltuk düzenini görmektesiniz.

Air Baltic Airbus A220-300  ve Bombardier CSeries CS300 (BD-500-1A11) model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1297 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV