Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Uçaklarda Koltuk Planı THY Airbus A321 Neo
28 Mart 2021
Goklerdeyiz Admin

Uçaklarda Koltuk Planı THY Airbus A321 Neo

Filosunda 23 adet Airbus 321 Neo bulunan Türk Hava Yolları uçaklarının koltuk planı ve düzeni nasıl? Uçuştan önce koltuk rezervasyonu yaparken ve check-in (çekin) yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? THY şirketi uçakları koltuk numaraları nasıl? En iyi ve en konforlu koltuk hangileri? Uçaklarda oturma planı nasıl? Uçak koltuk planları ne şekilde oluyor? Koltuğumu nereden seçmeliyim? Uçakların içi nasıl olur?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y harfi ise standart yani ekonomi classı temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

THY şirketi filosunda 23 adet Airbus 321-271NX Airbus A321 Neo tipi tipi uçak var.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Turkish Airlines Airbus 321 neo seat plan.

Aşağıdaki resimde Türk Hava Yolları’na ait bir Airbus 321 Neo tipi model uçağın koltuk düzenini görmektesiniz.

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya