Uçakta İbadethane Uygulaması

Paylaş
 

Uçaklarda ibadethane var mı? Uçaklarda mescit var mı? Uçakta namaz kılınır mı? Uçakta namaz kılabilir miyim?

Havacılık sektörünün can çekiştiği bu günlerde Suudi Arabistan havayolu şirketi Saudia Arabian Airlines şirketi ilginç bir uygulamaya imza attı.

Daha fazla yolcu alabilmek için çoğu şirket uçaklarına koltuk eklerken Suudi Arabistan Havayolları yolcularının daha rahat ibadet edebilmesi için koltuklarının bir bölümünü sökerek uçağın bir bölümünü ibadethane haline getirdi. İbadethanelerde en fazla 10 kişi ibadet edebiliyor. Uzun yıllardır Suudi uçaklarında uygulanan uçakta ibadethanenin kullanım kuralları ise iniş, kalkış ve türbülanslı havalarda olmayacağını belirten bir uyarı levhası ile belirtilmiş.

Uygulamanın fotoğrafları böyle paylaşıldı.

saudi airlines onboard prayer area

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 1135 kere okundu.
Etiketler:
haberler
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

5 adet yorum var.

 1. Apr dedi ki:

  Sayın editör
  Lütfen doğru bilgi verelim sauida uçaklarına yıllardır olan Bi uygulama bu, lütfen yanlış bilgi vererek insanları yanlış yönlendirmeyin

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Yazıyı okumadığınız belli. Yazı da da uzun bir zamandan beri uygulanan denilmiş zaten… Yine de uyarı için teşekkürler.

   • Apr dedi ki:

    Sayın admin,
    Ben yazıda öyle Bi yer göremedim ancak yazınızda yaptı etti yazmışsınız, daha yazdığınızdan haberiniz yok gibi geldi,

 2. İbrahim dedi ki:

  “Uzun yıllardır Suudi uçaklarında uygulanan uçakta ibadethanenin kullanım kuralları ise iniş, kalkış ve türbülanslı havalarda olmayacağını belirten bir uyarı levhası ile belirtilmiş.” Paylaşımdan alıntı bölüm. Uzun yıllardır uygulandığı ifade edilmesi; uygulamanın yeni başlamadığını ifade ediyor.Başka bir söze gerek yok bence.

  • Apr dedi ki:

   Dear İbrahim
   Konuya girişleri ” Havacılık sektörünün can çekiştiği bu günlerde Suudi Arabistan havayolu şirketi Saudia Arabian Airlines şirketi ilginç bir uygulamaya imza attı.
   Daha fazla yolcu alabilmek için çoğu şirket uçaklarına koltuk eklerken Suudi Arabistan Havayolları yolcularının daha rahat ibadet edebilmesi için koltuklarının bir bölümünü sökerek uçağın bir bölümünü ibadethane haline getirdi. ” böyle olursa kim olursa olsun yeni Bi uygulama sanır, sonradan cümle bağlama ile havacılık yapılmaz. Bencede fazla söze gerek yok

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV