Ürdün Uçağı Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’ndaydı

Paylaş
 

Ürdün havayolu şirketi Jordan Aviation şirketine ait JY-JAY tescilli Boeing B737-33S tipi uçak Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’ndaydı.

Turist kafilesini getiren uçak R52441/JAV2441 sefer sayılı uçuşu ile Amman’dan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na geldi. Yolcularını indiren uçak yine aynı uçuş kodu ile Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’ndan kalkışını yaparak Antalya Havalimanı’na gitti.

Havayolu şirketinin Tejkirdağ Çorlu Havalimanı’nı iniş için seçmesinin sebebinin hava trafiğinin İstanbul Havaa Trafiği gibi yoğun olmaması ve yolcuların karayoluyla İstanbul’a kolaylıkla ulaştırılabilecek uzaklıkta olması olarak tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda da Ürdün^den Royal Jordanian ve Jordan Aviation, İspanya’dan Air Europa şirketi uçakları İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nı sıklıkla kullanmışlardı.

Havalimanı günümüzde genellikle ve sıklıkla pilotaj okulları ve kargo operasyonları için kullanılmakta. Trakya halkı Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın yurtiçi her yöne seferlere başlayacağı günü bekliyor ve bunun için açılmış olan imza kampanyasına sizleri katılmaya davet ediyor.

İmza kampanyasına katılmak için TIKLAYINIZ

 

Bu yazı 1539 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV