Pegasus Uçağını Çıkarma Çalışması Başladı

Paylaş
 

Dün gece (13.01.2018) saat 23:30 sıralarında içinde 162 yolcu 4 mürettebatı ile PC8622 sefer sayılı Ankara Esenboğa – Trabzon seferini yapan TC-CPF tescilli Boeing 737-82R tipi yolcu uçağı pistin sonunda iddialara göre burun iniş takımı kırılmasının yüzünden pisttençıkmış ve denize kaymak üzereyken yamaca asılı kalmıştı.

Olay yerinden dün gece kaydedilen görüntüler için TIKLAYINIZ

3 kişinin hafif şekilde yaralandığı olayda yolcuların acil durum kapılarından slide adı verilen şişme botlara tahliye edildiği ve uçağın motorunun koptuğu açıklanmıştı. Uçak 2012 yılın Pegasusu Havayolları filosuna katılmış genç bir uçaktı.

Olay sonrası iniş ve kalkışlara kapatılan Trabzon Havalimanı’na gelen uçakların çevre meydanlara yönlendirildiği bilgisi paylaşılmıştı.

Sabah olupta gün ışıdığında olayın detayları ortaya çıkmaya başladı. İşte olay yerinden gün ışımasıyla  gelmeye başlayan ilk görüntüler.

Pegasus Havayolları ailesine, yolculara ve havalimanı ekiplerine göklerdeyiz.net sitesi ve Havacılık meraklıları facebook grubu adına geçmişolsun dileklerimizi iletiyoruz. Tekrarlarının yaşanmaması dileklerimizle.

Olayla ilgili Pegasus Havayollarından birde açıklama yapıldı.

Duyuruda:

PC8622 Ankara – Trabzon uçağı hakkında…

BASIN AÇIKLAMASI 

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli tarifeli kalkış saati 21:25 olan Ankara-Trabzon uçağının, bu akşam (13 Ocak 2018) Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıktığı bilgisini doğrulamaktan dolayı üzgünüz. Uçağımızdaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi tahliye edilmiştir. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma bulunmamaktadır.

Konuyla ilgili gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.

Saygılarımızla,

Pegasus Hava Yolları” ifadeleri kullanıldı.

Olay yerine çok sayıda vatandaşın akın ettiği olayı cep telefonları ve kameralar ile görüntülemeya çalıştıkları belirtildi.

Olaya denizden de Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahale ettiği görüldü.

Fotoğraflar NTV

Bu yazı 1486 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV