almanya Silahlı Kuvvetlerine 2 adet A321Neo Tipi Uçak Katılacak

Paylaş
 

almanya hava silahlı kuvvetleri Bundeswehr – almanya Hava Kuvvetleri  ( German Air Force – Luftwaffe )  envanterinde olan devlet yetkilileri tarafından kullanılan ve artık eskiyerek sık sık arızalar çıkaran uçakların yerine avrupalı uçak üretici Airbus’tan yeni iki adet Airbus A350 tipi uçak sipariş etmişti.

Bazı medya kanallarında yayınlanan bilgilere göre filosunu koronavirüs salgınında sonra küçültme kararı alan alman havayolu şirketi Lufthansa’nın siparişi olan iki adet Airbus A321 tipi uçağın almanya silahlı kuvvetleri – Bundeswehr’e gidecek. Açıklamaya göre almanya bu uçakları uçan hastaneden, asker nakliyesine kadar çeşitli rollerde kullanacak. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak ismi açıklanmayan bir askeri yetkilinin konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadan konuşmak yanlış olur ifadesi bu iddiayı destekler gibi olduğu belirtildi.

Bundeswehr 2018 yılında Lufthansa’dan bir adet Airbus A321 CEO tipi uçağı filosuna katmış, ek yakıt tankları ile kabinindeki değişikliklerden sonra çok rollü olarak kullanılmaya başlamıştı.

Yolcu uçağı modeli olarak almanya hava kuvvetleri bünyesinde 2020 Nisan ayı itibarı ile 5 adet Airbus A310, 3 adet Airbus A319, 1 adet Airbus A321, 2 adet Airbus A340, 5 adet Bombardier BD-700 Global Express tipi uçak bulunmakta.

Bu yazı 549 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV