AtlasGlobal A330’u Delhi’ye Neden Gitti?

Paylaş
 

Atlasglobal havayolu şirketine ait TC-AGL tescilli airbus A330-203 tipi uçak geçtiğimiz gün İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkarak KK6920/KKK6920 uçuş kodu ile Hindistan Delhi’ye gitti. Delhi’den de bugün (7 Şubat 2019) kalkarak KK6921/KKK6921 uçuş kodu ile Antalya’ya geldi. Normalde Atlasglobal havayolu şirketinin Delhi’ye seferi yok. Peki bu uçak İstanbul’dan Delhi’ye neden gitti? Delhi’den Antalya’ya neden geldi?

Okurlarımız ve takipçilerimiz hatırlayacaklardır geçtiğimiz aylarda yine böyle aynı şekilde Türk Hava Yolları’na ait bir uçak İstanbul’dan Mumbai’ye gitmiş oradan da Bodrum’a gelmiş geliş nedenini sizlerle paylaşmıştık:

THY Uçağı Neden Mumbai’den Bodrum’a Geldi?

Yine hatırlayacak olursak geçtiğimiz yıl yaz aylarında yine Hint bir şirket sahibi  3500 kişilik çalışan personelini Türkiye’ye yine benzer bir operasyonla getirmiş ve personeline bir haftalık İstanbul tatili hediye etmişti.

Tahminlerimiz TC-AGL tescilli Airbus A330-203 tipi uçağın İstanbul Atatürk Havalimanı – Delhi – Antalya seferini yapması yine daha önce paylaştığımız haberlerdeki nedenle benzer bir organizasyon olduğu yönünde. Ayrıntıların da önümüzdeki günlerde netleşeceği tahmin ediliyor.

Uçağın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Delhi için kalkışını havacılık fotoğrafçsısı TR_SPOTTER Cumali Selvi böyle kaydetti:

Bu yazı 1124 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV