ATAK Helikopterimizden Bir İlk Daha

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ/TAI), katılacağı uluslararası organizasyonlarda Asya ve Ortadoğu pazarlarına yönelik açılımlarına devam ediyor.

TAI’nin geliştirdiği ve ürettiği T129 ATAK helikopterimizden bir ilk. ATAK Helikopteri 12-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek olan Dubai Airshow 2017‘ye ilk kez katılıp gösteri uçuşları düzenleyecek. Fuarın 3 günü gösteri yapacağı planlanan helikopterimiz haricinde TAI, statik alanda sergileyeceği ANKA-S, HÜRKUŞ ve T625 helikopteriyle de Dubai Airshow’a güçlü bir katılım gösterecek.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, fuarın ilk günü şirketin şalesinde, T129 ATAK helikopterinin gösteri uçuşu dolayısıyla düzenlenecek resepsiyonda misafirleriyle bir araya gelecek.

Ayrıca 6-9 Kasım 2017 tarihlerinde ise Tayland’da düzenlenecek Savunma ve Güvenlik Fuarı!nada katılacağı gelen bilgiler arasında. Şirket, Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı’na ise ANKA, HÜRKUŞ, Milli Muharip Uçak ve ATAK maketleriyle katılarak, savunma ve havacılık sektöründe hızla büyüyen Asya pazarında adından söz ettirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz gün Pakistan Başbakanı Abbasi Atak T129 helikopterimiz ile bir uçuş yapmış ve haberi ve Başbakan Abbasi’nin izlenimlerini  sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Bu yazı 1186 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV