Atlas Global’den İki Uçak Daha Ayrıldı

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde sizlerle BURADA paylaştığımız haberde Atlasglobal havayolu şirketi filosundan iki adet Airbus 321 tipi uçağın ayrıldığından bahsetmiştik. Bu gün Turkish Fleet News sayfasında paylaşılan bilgimesajına göre AtlasGlobal’den iki adet daha Airbus 321 tipi uçak filodan ayrıldı.

Aercap leasing (kira) şirketinden kiralık TC-ETH ve TC-ETJ tescilli Airbus 321-231 tipi uçaklar yaklaşık 9 yıllık Atlasjet ve Atlasglobal serüveninden sonra TC-ETJ tescilli uçak KK9987 uçuş kodu ile 19 Ocak 2017 tarihinde, TC-ETH tescilli diğeruçakise yine aynı gün KK9985 uçuş kodu ile Fransa – Chateauroux havalimanına depolanmak üzere gittiler. Uçakların gideceği şirket henüz belli olmazken Atlas global filosundan çıkan uçakların yerine gelecek uçakların da henüz belli olmadığı açıklandı. Bu ayrılan son uçakla birlikte Atlasglobal filosundan ayrılan uçak sayısı 4 oldu.

 

Bu yazı 1648 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. Anonim dedi ki:

  Toplamda 9 tane çıkarılacak kesin bilgidir yayalım 😀 ilerleyen zamanlarda genç 321’ler getirmeyi planlıyorlar

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Atlasglobal önümüzdeki yaz sezonunda bir çok hat açacağı haberlerini paylaştı. Filodan bir çok uçak çıkıyor yenileri gelmezse önümüzdeki yaz sezonunda zora düşebilir şahsi fikrim.

 2. Mehmet dedi ki:

  Benim aldigim bi bilgi dogrultusunda ise sirketin devredicek olmasi ve devralacak tarafin afa yı devam ettirmeyecek olması

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV