Biz Çorlu Derken Keşan’da Dertliymiş

Paylaş
 

Biz Çorlu Derken Keşan’da Dertliymiş.

Daha önceki yazılarımızda Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın önemini belirten bir makale yazmıştık. Hatta BURADA birde imza kampanyası başlatmış sizlerden destek çıkmanız için imza istemiştik.

Baktık ki Çorlu kadar Keşan’da bizim kadar dertliymiş bu konuda.

Özgür Gündem Trakya gzetesinde yayınlanan makalede

“Keşan Havalimanı yapılırsa, sadece Keşan’ın değil bölgenin çehresini olumlu yönde değiştirecek.

2010 yılında dönemin Ak Parti Edirne Milletvekili Prof.Dr.Necdet Budak’ın girişimleriyle Edirne Valiliği tarafından hazırlanan Keşan Mecidiye Havalimanı projesi, kabul görmesine rağmen yatırım planlamasına bir türlü alınmamıştı.

Aradan geçen 8 yılda, Keşan ilçesinin nüfusunun büyük oranda artması, ulaşım ihtiyaçlarının da artış göstermesi nedeniyle havalimanı, Keşan için önemli bir ihtiyaca dönüşmüş durumda.

Trakya’da kavşak noktası sayılan Keşan ve civarında yaşayan bölge halkı, uçakla seyahat etmek için Çorlu’ya yada Çanakkale’ye gitmek zorunda olduğundan, Keşan’a da bir havalimanı yapılmasının zorunlu olduğunu dile getirmeye başladı.

Gerçekleştiği takdirde Keşan’ın çehresini önemli ölçüde değiştirecek olan Keşan havalimanı, sadece Keşan’ın değil Enez, İpsala, Meriç, Uzunköprü ve Malkara için de, ekonomik dengelerinin olumlu yönde değişmesi kaçınılmaz olacak. Hava ulaşımı sayesinde turizmde de patlama, kaçınılmaz olacak.

Keşan’a yakışacak ve gerekliliği günden güne öne çıkan havalimanı için vatandaşlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket ederek, Keşan’ın çılgın projesi olacak havalimanının tekrar gündeme getirilmesini, hatta bir an önce çalışmaların başlamasını istiyor.” ifadeleri kullanıldı.

 

Bu yazı 1416 kere okundu.
Etiketler:
Çorlu haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV