Bordeaux’a Yapılan Acil İnişlerin Sebebi Belli Oldu.

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Dün eşine az rastlanır bir olay gerçekleşmişti Fransa / Bordeaux Havaalanı’nda. İlk olarak Ryanair EI-ESS  tescilli Liverpool – Alicante seferini yapan FR9886 sefer sayılı Boeing 737 tipi uçak acil durum bildirerek Bordeax’a divert etmişti. Bu inişin sebebi tıbbi acil durum inişi olarak belirtildi. Muhtemelen hastalanan yolcu için yapılan bir acil inişti.

2. acil inişi ise Germanwings Havayolları’na ait D-AIQN tescilli Airbus 320 tipi 4U9642 sefer sayılı  Düsseldorf – Faro seferini yapan uçaktı. Bu uçağında iniş sebebi aynı Ryanair uçağında olduğu gibi tıbbi acil durumdu. Başka yerlerden başka yerlere giden iki uçak kısa süreli aralıklarla aynı meydana divert edince ilginç geldi.

Derken akşam üzeri son bir acil iniş daha yaşandı. Bu kez Condor Havayolları’na ait D-ABOA tescilli DE1438 sefer sayılı Hamburg – Lanzarote seferini yapan Boeing 757 tipi uçak acil bir iniş gerçekleştirdi. Henüz bu uçağın iniş sebebi belli olmadığı için yazamadım. Muhtemelen öteki uçakların iniş sebebi gibi bu uçakta tıbbi acil durum için  inmiştir diye tahmin ediyorum.Bu uçakla birlikte Bordeaux Havaalanına divert eden uçak sayısı 3′ e yükselmiş oldu.

Screenshot_2.

 

Bu yazı 1266 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV