Gurur Verici Fotoğrafların Hikayesi

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Sizleri Kenan Tuncer kaptanımızla tanıştırmak istiyorum. Kenan kaptanımız eski savaş pilotlarımızdan. Şimdi özel bir şirkette pilot olarak çalışıyor. Mütevazi kişiliği ile havacılık meraklılarının gönlünde taht kuran Kenan kaptanımız kendi twitter hesabında küçük bir anısını paylaştı. Çanakkale Şehitliği önünde F-16 savaş uçakları ile çekilen ve bazı gazete ve dergilerde yayınlanan gurur verici fotoğrafların hikayesini yazmak için izin istediğimde bizi kırmadı ve yazabileceğimizi belirtti. Kendisine de sizlerin nezdinde buradan teşekkürlerimi gönderiyorum. Bakın o fotoğraflar nasıl çekilmiş.

Kenan Kaptanımız anlatıyor tüyleri diken diken eden ve gururlandıran o anları ” Haziran 2003. Bu fotoğrafta olabilmekiçin 27 yılımı verdiğim günlerden biriydi. Gururla söylüyorum. O fotoğraflar kendi şahsıma ait en çok gurur duyduğum resimlerdir. Ama o resimleri Türk Ulusu adına paylaştım. Türk’ün uçağı. Türk’ün askeri. Anılarla yaşar insan. Anılar insanın tarihi. Filo Harekât subayım Hv.Plt.Kur.Yb. Cemil Çelik çizmişti sağ tarafa Yarasa, sol tarafa Kartal. – Burada Cemil Çelik’i anıyor- ( Sağolasın Cemil kardeşim. Ellerine sağlık. Hayat akıp giderken seni de anmış oldum. Beraberdik güzel günlerde. Çok harika bir subaydın).  Yan filoda da Hv.Plt.Kur.Yb Ercüment Tokaç vardı komutan. Yıllar boyunca hep beraber olmuştuk o şehirde bu şehirde. Semaları beklemiştik. Tokaç Yb tanıdığım en kabiliyetli savaş pilotlarındandı. Şehit Yzb. Nail Erdoğan’la birlikte Atış Yarışmalarında merkezden şaşmazlardı. Dedim ki birgün uçaklarımızdan birini savaş mühimmatı ile yükleyip Çanakkale Şehitliği üzerinde fotoğraf çekelim. Kalsın unutulmayacak bir anı. Sizlerle paylaşmakmış nasip. Bana o günleri yaşatan Türk Ulusuna sevgilerimle paylaştım ben de. O uçakta o gün  ben değil Türk Ulusu uçmuştur.”

İşte o fotoğraflar.

Bu yazı 1958 kere okundu.
Etiketler:
askeri f-16 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Taha dedi ki:

    Nail Erdoğanın naaşı hala Ege denizinin soğuk sularında . Çıkarılması için bir girişimde bulunmuyor bu konuyla ilgili bir haber yaparsanız sevinirim

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV