Irkut MS-21-300 Görücüye Çıktı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

United Aircraft Corporation ( UAC ) ‘a bağlı Irkut ve Yakovlev tarafından geliştirilen ve 2017 de ilk teslimatının yapılması planlanan, iki adet prototipi üretilen, iki motorlu orta menzilli yolcu uçağı olan Irkut MS-21-300 ( İrkut MC-21 ) görücüye çıktı. Halen geliştirilme aşamasında olan uçağın lansman fotoğrafı yayınlandı. Büyük bir kısmı Boeing ve Airbus şirketlerinin elinde olan orta menzilli uçak piyasası kızışacağa benzer. Bakalım bu uçak orta menzilli uçak piyasasını nasıl etkileyecek. İzleyip göreceğiz.

29 Ağustos 2019 itibarı ile uçağın gidişatı :

İrkut MC-21 MAKS Airshow’da 20 Sipariş Aldı

Screenshot_9 Screenshot_10 Screenshot_11

Fotoğraflar Fyodor Borisov – Airliners.net

 

Bu yazı 37855 kere okundu.
Etiketler:
haberler
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

4 adet yorum var.

 1. Fatih A dedi ki:

  Uçak Rusya’da iş yapar ama Rusya dışında zor. Batı piyasasında rağbet göreceğini sanmıyorum, Asya bölgesine bakarsak, birçok Neo siparişi var, Vietnam’dan daha geçen Boeing 100 sipariş aldı, İran’dan da alması bekleniyor. Asya-pasifik gelecek 20 yılda en yoğun sipariş alacak bölge olarak tanımlanıyor, ancak orada bir sürpriz daha var: Comac C919, Çin’in tek koridorlu rakip uçağı, daha ilk uçuşunu yapmamış ama 500 siparişi var,

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Boeing ile Airbus zaten piyasayı ele geçirmiş orta menzilde. Tupolev 254 zaten tutmadı kendi içinde kullanıyor dışarıda kullanan çok az yok denecek kadar az. . Kısa menzilde ise Antonov ile Sokhoi var bakalım onlarda umutluydu. Hatta Antonov bu yıl belki Türkiye airex’e gelebilir. Hal böyleyken dediğiniz gibi boeing ile Airbustan sıra geleceğini bende sanmıyorum.Ama yapmış olmaları işin diğer ilginç kısmı. Yapabiliyorlar…Yapabilmişer…Uçakları var.

   • Fatih A dedi ki:

    Yapıyorlar da, tek başlarına değil tabi. Bu uçakta nasıl yapıldı bilmiyorum ama, bundan önceki, bunun ufağı sukhoi superjet te, İtalyan Alenia ortaklığı, motorlarının üreticisi Snecma’nın risk ortaklığı, hatta danışman olarak Boeing’in ismi geçiyor, superjet aslında bir bakıma uluslararası bir ürün oldu, bunda da olabilir. Geçmişte de zaten Ruslar yolcu uçağı yapıyordu, ama çok kaza-kırımı vardı, özellikle aeroflot’un, ne zamanki boeing-airbus’a geçtiler, ondan sonra ölümlü kazası yok diye biliyorum.
    Biz de Dornier 328’den bişeyler yapıcaktık, 30 kişilik :), onda da ses seda yok epeydir.

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

     Tamamen haklısınız. Artık bizede lazım. Ama şahsi fikrim bu işin dornier ile olmayacağı. En baştan bir kere Alman şirketi. 🙂 Şaka bir yana Sadece Dornier ile neden sınırlı kaldılar onuda anlayamadım. Orta segmentte bir sürü şirket var. Hadi rus uçaklarını istemiyorlar. Eyvallah. Bombardier var. Hemde CS serisi ile bomba gibi girdi piyasaya. Embraer kendini geliştirmeye devam ediyor. Oda E190E2 ile patladı bu yıl. Canadair var. Fokker100 var.. Pervanelilere halkımız ısınamadı ama ATR var Dash8 var. Bunlarda orta segmentte değerlendirilebilinecek uçaklar bence. Avrupada orada burada çatır çatır kullanılırken Dornier ile sınırlanmak bence yersiz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV