İstanbul Havalimanı’na İnemedi Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na Yöneldi

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’na ait TK2229/THY5ZP tescilli Gaziantep – İstanbul Havalimanı seferini yapan TC-JGI tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçağın pilotları İstanbul ve çevresinde etkili olan sis yüzünden yaklaşık 40 dakika Marmara Denizi üzerinde turladıktan sonra Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yönelmeye karar verdiler. Yapılan inişin ardından yapılan yakıt ikmali sonrasında uçağın İstanbul için yeniden havalandığı öğrenildi.

Öte yandan Libya havayolu şirketi Libyan Wings şirketine LY100/WLA100 sefet sayılı Misrata – İstanbul Havalimanı seferini yapan ait 5A-WLC tescilli Airbus A319-112 tipi uçağın pilotları yine aynı nedenden dolayı Eskişehir üzerinden rotalarını değiştirerek Ankara Esnboğa Havalimanı’na yöneldi. İnişin ardından yapılan yakıt ikmali ve düzelen hav şartlarının akabinde uçak İstanbul Havalimanı için kalkışını yaptı.

Geçtiğimiz gün de İstanbul Havalimanı’na aynı nedenlerden dolayı inemeyen iki uçak daha Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yönelmiş ve haberini sizlerle paylaşmıştık.

İstanbul’a İnemedi Çorlu Atatürk Havalimanı’na Yöneldi

 

 

Bu yazı 823 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV