İstanbul Havalimanı’na Spotter Alanı – Seyir Terası Yapıldı

Paylaş
 

Ülkemizde de son yıllarda gelişmeye başlayan güzide hobilerden biri olan “spotter – havacılık fotoğrafçılığı” na ilgi günden güne artmakta.

Daha önceleri İstanbul Atatürk Havalimanı‘nı mesken tutan havacılık fotoğrafçıları Atatürk Havalimanı’nın kapanması ile birlikte büyük hüsrana uğramışlardı.

İstanbul Grand Airport İGA yönetimi bu konuya duyarsız kalmadı ve spotterlar – havacılık fotoğrafçıları için bir seyir terası nokta inşa etti. Bu seyir terası aynı zamanda Türkiye’nin ilk resmi seyir terası, spotter alanı, havacılık fotoğrafçıları noktası olacak.

İGA Airport sitesinde konu ile ilgili yapılan duyuruda ”

​​​İstanbul Havalimanı, havacılık fotoğrafçılığına ilgi duyanlar için Türkiye’nin ilk resmi ‘Spotter Alanı’ hizmete açıldı. Havacılık tutkunlarının doğru kareyi yakalamak için bir araya gelmesine olanak sağlayacak ‘Spotter Alanı’nın başvuru sistemi 26 Haziran 2021 tarihinde açılacak. Spotter alanı ilk etapta sadece cumartesi günleri 08:00 – 17:30 saatleri arasında hizmet verecek. Ulaşım ise ücretsiz olarak İstanbul Havalimanı P6 Turkuaz otoparktan kalkan araçlarla İGA tarafından sağlanacak.

Türkiye’nin ilk resmi ‘Spotter Alanı’nı İstanbul Havalimanı’nda hizmete açan İGA, uçakların iniş kalkışını yakından görmek isteyen havacılık tutkunlarına özel bir imkân oluşturdu. İstanbul Havalimanı’ndaki ‘Spotter Alanı’ pist 1 ve Hava Trafik Kontrol Kulesini gören hâkim bir noktada yer alıyor. Başvuruların haftalık olarak değerlendirileceği sistemde, alana girişler geçici apron kartıyla yapılacak. TC Kimlik ya da Pasaport ön yüz fotoğraflarını yükleyen ve HES kodunu spotter formunda dolduran kişiler vesikalık fotoğraflarını da yükleyerek başvurularını gerçekleştirebilecek.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Havalimanı spotter, havacılık fotoğrafçıları noktası ve alanı nerede? İstanbul Havalimanı spotter, havacılık fotoğrafçıları noktası ve alanına nasıl girilir?İstanbul Havalimanı spotter noktası ve havacılık fotoğrafçıları alanına nasıl gidilir? İstanbul Havalimanı spotter ve havacılık fotoğrafçıları noktasına nasıl girilir? İstanbul Havalimanı spotter noktasına giriş ücretli mi? İstanbul Havalimanı spotter noktası havalimanının neresinde ve nasıl girilir? İstanbul Havalimanı spotter noktası giriş başvuru formu. İstanbul Havalimanı spotter noktası ne zaman açıldı?

İstanbul Havalimanı seyir terası noktası ve alanı nerede? İstanbul Havalimanı seyir terası noktası ve alanına nasıl girilir? İstanbul Havalimanı seyr,terası alanına nasıl gidilir? İstanbul Havalimanı seyi terası noktasına nasıl girilir? İstanbul Havalimanı seyir terasına giriş ücretli mi? İstanbul Havalimanı seyir terası havalimanının neresinde ve nasıl girilir? İstanbul Havalimanı seyir terası giriş başvuru formu. İstanbul Havalimanı seyir terası noktası ne zaman açıldı?

İstanbul Airport – İGA Spotter area.

2019 yılında Göklerdeyiz.net olarak İGA yönetimine konuyu sormuş ve aşağıdaki haberde belirtilen cevabı almıştık.

İGA Açıkladı: İstanbul Havalimanı’na Seyir Terası Yapılacak mı?

Bu yazı 892 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV