İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Kaybolan Eşyamı Nasıl Bulurum?

Paylaş
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Kaybolan Eşyamı Nasıl Bulurum? İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda eşyam kayboldu. Nasıl Bulurum?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kayıp eşyaların bulunması için yeni bir uygulama başlatıldı. Yolcuların bunun için kurulan ve yayınlanan www.bulundum.com sitesi üzerinden verecekleri bilgilerle kayıp eşyalara daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılması hedefleniyor. Türkiye’de kayıp ve bulunan eşyalar kanun gereği havalimanı veya havayolu şirketiı bir yıl boyunca elinde tutmak zorunda.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kayıp eşyanız için önce yukarıda bahsettiğimiz ve yayında olan www.bulundum.com sitesine girmeniz ve arama kutusunu kullanarak bulunan eşya listemizde aramamız gerekiyor.  Aramanızı marka, renk ve benzeri detaylar girerek daha kapsamlı hale getirebilmektesiniz. Eşyayı nerede ve ne zaman kaybettiğinizi de girerek size ait eşyayı çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Kaybettiğiniz eşyayı bulunan eşyalar listesinde bulduğunuzda, eşyanızı şahsen gidip almayı (veya bir tanıdığınızı göndermeyi) seçebileceğiniz gibi, eşyanın doğrudan adresinize kargolanmasını da seçebilirsiniz.

Kargolanmasını seçerseniz, adres bilgilerinizi gireceğiniz tek bir form doldurmanız yeterli. Eşya, yolcunun bulunduğu ülkeye kargolanabiliyor.

Havalimanında bir eşya bulduğunuzda sisteme girebiliyorsunuz. Veya bulundum.com sitesine havalimanındaki kurumsal şirketler de üye olabiliyor. Şirketinizi Bulundum’a kayıt ettiğinizde ise mekanınızda bulunan kayıp eşyaları kaydedip takip edilebiliyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu yazı 735 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV