İstanbul Üzerindeki Bu Uçak Ne Yapıyor?

Paylaş
 

Bugün (14.10.2018) günü uçak takip sitesi flightradar24 sitesinde İstanbul üzerinde turlayan bir uçak dikkatleri çekti. Uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkmış, Bursa Gemlik civarında sabit bir yükseklikte dönerek turlamaya başlamış ve şehirler arası yolu takip ederek İstanbul’a gelmiş ve bir süre de İstanbul üzerinde turladıktan sonra yine İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişini yapmış olduğu görülen uçak neden bu şekilde bir rota izlemişti?

Uçağın bilgilerine bakıldığında uçağın Beechcraft B200 Super King Air tipi uçak olduğu belirtilen sitede tescili belli olmadığı için uçağın ne amaçla bu şekilde bir rota izlediği ilk önce anlaşılamasa da sonrasında uçağın neden bu şekilde turladığı ortaya çıktı.

Uçak 9 Ekim 2018 günü Konya’da başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 6. ve son etap olan Bursa-İstanbul etabıyla sona eren, son etabın görüntülerini havadan kaydeden uçaktı. 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu, Euskadi Basque Country-Murias takımından Eduard Prades Reverter kazandı.

Sonradan F-GJFE tescilli uçağı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişinde havacılık fotoğrafçısı Kadir Ergün bizler için böyle görüntüledi.

Bu yazı 845 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV