italyan İstihbarat Uçağı Ankara’daydı

Paylaş
 

italya hava kuvvetlerine ait CSX62127 kuyruk numaralı Alenia MC-27J Praetorian tipi istihbarat keşif uçağı Ankara Esenboğa Havalimanı’na geldi.

italyanın Turin Havalimanı’ndan kalkan I2127 uçuş kodlu uçak geçtiğimiz akşam saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi. Bir gece burada kalan uçak sabah saatlerinde tekrar havalanarak doğuya doğru yolculuğuna devam etti. Uçağın nereye gittiği hakkında bir açıklama yapılmadı.

italya hava kuvvetleri üç C-27J Spartan tipi nakliye uçağının MC-27J modeline çevireceğini daha önce duyurmuştu. Uçaklar AESA Arama Radarı; Elektro-Optik/Kızılötesi (EO/IR) sistemi; Elektronik Destek Tedbirleri (ESM); paletli Görev Sistemi; veri bağlantısı ve SATCOM yeteneklerini içeren gelişmiş İletişim Sistemi; Hassas Güdümlü Mühimmat kullanmak için Yönetim Sistemi (PGM – her kanadın altında bir nokta); LH arka kapıdan ateş edebilen yüksek hassasiyetli bir silaha sahip paletli ateş destek sistemi -gerektiğinde takıp hızla kaldırılabilir-. MC-27J, ISR, Yakın Hava Desteği (CAS) ve Muharebe Arama ve Kurtarma (CSAR) görevlerini de yerine getiren doğrudan  Özel Harekat Kuvvetlerini ve kara birliklerini destekleyebilir. İstihbarat, gözetleme, hedef tespit ve keşif (ISTAR) görevlerinin yanı sıra savunma yardımları paketini yürütmek için sistemler içerecek.

Kapak Fotoğrafı : Oren Rozen wikipedia

Bu yazı 1003 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV