Karantina Otobüsünden İndirilen Yolcu İçin Süleyman Soylu Açıklama Yaptı

Paylaş
 

Karantina Otobüsünden İndirilen Yolcu İçin Süleyman Soylu Açıklama Yaptı.

Geçtiğimiz akşam TK1824 sefer sayılı Paris  – İstanbul Havalimanı seferinden gelen yolcuları karantinaya taşıyan otobüsten bir yolcunun indirilmesi üzerine olaya sosyal medyada tepki gösterilmişti.

Otobüsteki bir yolcu olayla ilgili “Sayın Bakanlarım, Karantinadan kaçırılan yolcunun adı Güzide Sofi. Kaçırıldığı aracın plakası 34 CCP 136. Görüntüleri aşağıda. Halk sağlığı için tehlike olduğu için suç duyurusunda bulunuyorum…” ifadelerini kullandı ve aşağıdaki görüntüleri paylaştı.

Olayla ilgili İç işleri bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı.

Soylu açıklamasında “Fransa’dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs’a göndereceğiz. Burada ihmal kabul edilemez. Kimseye ayrıcalık tanınamaz. Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar.” ifadelerini kullandı.

AirportHaber’de yayınlanan bilgiye göre; karantinaya götürülenler arasından polis gözetiminde indirilen kişinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti –  KKTC Sivil Havacılık Dairesi Genel Müdürü Mustafa Sofi‘nin kızı Güzide Sofi olduğu öğrenildi. Güzide Sofi’nin Fransa’nın başkenti Paris’te eğitim gördüğü bilgisine ulaşıldı.

Bu yazı 598 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV