Kitap – Bir Savaş Pilotunun Anıları

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Havacılık meraklıları için çoğu havayolu ve savaş pilotları anılarından ve tecrübelerinden kesitler sunan kitaplar yazmaktalar. Bu kategoride elimizden geldiği kadar bu kitapları siz havacılık meraklıları ve göklerdeyiz.net sitesi takipçileri için paylaşacağız.

İlk olarak meslek hayatına bir sürü ilki sığdıran F16 test pilotluğuna kadar uzanan ünlü F-16 test pilotu Şener Koltuk’un hocası olan  Zübeyir Batur’un Bir savaş Pilotunun Anıları isimli kitabını sizlere kısaca tanıtmak istiyoruz.

Öncelikle kitaptan bir bölümü sizlere paylaşmak istiyoruz:

Konservatuvardan ayrılıp “Hoşgeldiniz çömezler” diye başlayan meslek hayatındailk olarak 8 sortilik Makine Kimya Endüstrisi fabrikalarında üretilen UĞUR uçağı ile yaptığı eğitim uçuşlarını tamamladığı gün hocasının :

-Batur, yakıt ikmalini yapsınlar derhal yalnız uçuşa çık. Pist başındayım seni takip edeceğim. Sana güveniyorum.

demesi ile çıktığı ilk yalnız uçuşu ile başlar meslek hayatı. Meslek hayatında uçuş öğretmenlikleri filo komutanlıkları derken kendisini uçak alım komisyonunun içinde bulur. Bu sayede hemen hemen o zamanların tüm savaş uçaklarını test eder. Bizzat kullanır.  Kitapta tekrar yaşadığı o günleri anlatan Batur bu kitabını TAI nin test pilotu Şener Koltuk’a ithaf ediyor.

Diğer Kitaplar İçin TIKLAYINIZ

 

Bu yazı 2511 kere okundu.
Etiketler:
haberler kitap
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV