Kontakt Lens Kullananlar Uçak Yolculuğu Yapabilir mi?

Paylaş
 

Kontakt Lens Kullananlar Uçak Yolculuğu Yapabilir mi? Kontakt Lens Kullananlar Uçağa binebilir mi? Kontakt Lens Kullananlar Uçuş Yapabilir mi?

Kontakt lens kullanan yolcularımızın, uçuş sonrası en sık tanımladıkları şikayetlerden birisi göz kuruluğudur. Yaşadığımız yerlerde konforlu diyebileceğimiz klimalı bir ortam havasının nem oranı yüzde 40-70 arasındadır, ancak bu oran uçuş esnasında yüzde 20 seviyelerine inebilmektedir.

Özellikle çay, kahve ve alkol gibi vücut sıvılarının azalmasına sebep olabilecek içeceklerden uçuş öncesi ve uçuş esnasında fazla miktarda tüketilmemesi ve son yıllarda gelişen lens teknolojisi ile yüksek gaz geçirgenliğine sahip kontakt lensler, göz kuruluğuna bağlı şikayetleri büyük oranda ortadan kaldırmıştır.

Kontakt lens kullanan yolcularımız yolculuk esnasında koruyucu içermeyen suni göz yaşı kullanabilirler. Ayrıca yolcularımızın uçuş esnasında uyumadan önce kontakt lenslerini çıkarmaları ve uçuşta yanlarında 100 ml’yi geçmeyecek şekilde getirebilecekleri kontakt lens solüsyonlarında lenslerinin nemli kalmasını sağlamaları önerilerimiz arasındadır. Kontakt lens kullanıcıları eğer uçuş esnasında lens ile ilgili bir rahatsızlık hissederlerse; lenslerini hijyen kurallarına uyarak çıkarmalı ve el bagajlarında bulunmasını önerdiğimiz yedek gözlüklerini kullanmalıdırlar.

Bu yazı 1149 kere okundu.
Etiketler:
genel haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV