Küba – Havana’da Uçak Düştü

Paylaş
 

Henüz  şirketi ve tescili açıklanmayan Boeing 737 tipi  içinde 6’sı mürettebat, 105’i yolcu olmak üzere  111 kişi bulunan bir yolcu uçağının Küba’nın başkenti Havana’da CU972 sefer sayılı Havana-José Martí  – Holguín-Frank Pais  seferini yaparken kalkış sırasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı düştüğü ve olayda tüm yolcu ve mürettebatın hayatını kaybettiği belirtilmişti. Ancak güncellenen bilgilerde hayatını kaybedenlerin sayısının 108 olduğu ve kazadan 3 kişinin muceizevi bir şekilde kurtulduğu belirtildi.

Küba medyasındaki haber kirliliğinden uçağın şirketi ve tescili hakkında bir çok haber yayıldı ancak resmi olarak hiç biri doğrulanamadı. Ancak facianın üzerinden geçen zaman dolayısıyla olaydaki çoğu nokta belirginleşti ve uçağın modeli tescili ve hayatını kaybedenlerin sayısı gibi detay bilgiler de gün yüzüne çıktı.

Son paylaşılan haberlere göre ( yine resmi olmayan bilgilere göre )

Uçağın Global Air şirketine ait XA-UHZ tescilli Boeing 737-201 Adv. tipi uçak olduğu belirtildi.

Aşağıdaki bilgiler ise yukarıda bahsedildiği üzere Küba medyasındaki bilgi kirliliğinden oartaya çıkan ama resmi olmayanhaber kaynaklarında paylaşılan bilgiler

Kazanın ilk gerçekleştiği anlardaki haberlere göre Blue Panorama şirketine ait Cubana de Aviación şirketi adına kiralık olarak çalışan I-BPAC tescilli Boeing 737-4K5 tipi uçak CU972 sefer sayılı Havana-José Martí  – Holguín-Frank Pais  seferini yaparken kalkış sırasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı düştü. ( Doğrulanamadı )

Daha sonra yapılan düzeltme  bilgilere göre düşen uçağın Global Air şirketine ait yine Cubana şirketi adına kiralık olarak çalışan XA-UZK tescilli Boeing 737-5Y0 tipi uçak olduğu iddia edildi ancak bu haber de doğrulanamadı.

Son gelen  bilgilere göre düşen uçağın yine Global Air şirketine ait  ve Cubana şirketi adına kiralık olarak çalışan XA-UMQ tescilli Boeing 737-2Q3(A) tipi uçak olduğu iddia edildi ancak yien doğrulanamadı.

Yapılacak açıklamalara göre gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Olay yerinden ilk fotoğraf:

Bu yazı 1084 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV