Milli Savunma Bakanlığı: S400 Sevkiyatının İlk Etabı Tamamlandı

Paylaş
 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada S-400 birinci sevkiyatının bugün tamamlandığı ve Rusya’dan 30 uçak geldiğini belirtildi. Ayrıca ikinci S-400 bataryasının da Ankara’ya getirileceği vurgulandı.

S-400 birinci grup malzemelerinin sevkiyatının 30 sorti ile dün 24 Temmuz 2019) itibariyle tamamlandığını açıklayan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, ikinci grup sevkiyatın da Ankara’ya yapılacağını söyledi. amerikanın F-35 kararıyla ilgili, “NATO’nun özellikle güney kanadındaki gücü olumsuz etkilenir” diyen yetkililer, amerikadaki 40 personelin de dönüş için hazırlık içinde olduğunu ifade etti.

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde ise, Patriot temini ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten yetkililer, Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon ve doğalgaz arama faaliyetleri ile ilgili de araştırma gemilerine yakın güvenlik desteği sağlandığını ifade ederek, “Oldubittiye izin verilmeyecek” dedi.

Yetkililer, fransa’nın teklif ettiği bir adet SAMP-T bataryasının konuşlanacağı bölge ile ilgili, “Güneydoğu Anadolu bölgesinde keşif çalışmaları sürüyor. Güney sınırımızda olacak” ifadelerini kullandı.

Bu yazı 671 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV