Lion Air Uçağı Neden İstanbul’a Geldi

Endonezya havayolu şirketi Lion Air gruba bağlı Lion Air şirketine ait PK-LFM tescilli Boeing 737-9GP(ER) tipi uçak bıgün (9 Eylül 2018) günü İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Jakarta – Banda Aceh – Abu Dabi – İstanbul rotasını JT8 uçuş kodu ile kateden uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na neden geldi?

Uçağın geliş sebebi yaptığımız küçük bir araştırma neticesinde belli oldu. Lion Air şirketi filosundan önümüzdeki günlerde ayrılacak olan uçak Rus  havayolu şirketi Nordwind filosuna katılmak üzere Türk Hava Yolları Teknik tarafında bakım ve boyama işlemlerinin yapılması için İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldiği anlaşıldı. Uçak yapılacak boyama ve bakım işlemlerinin ardından VP-BZU tescili ile Nordwind Airlines filosuna katılacak.

Bilindiği üzere Nordwind Airlines ile Türk Hava yolları Teknik ( Turkish Technic) arasında bakım anlaşması geçtiğimiz aylarda imzalanmış ve şirketin uçaklarının bakımının Türk Hava Yolları Teknik tarafından yapılacağı açıklanmıştı.

Aynı günlerde yine Lion Air şirketine ait bir başka Boeing 737-9GP(ER) tipi PK-LFQ tescilli uçak İstanbul Atatürk  Havalimanı’ndan kalkarak yaklaşık iki saat bir zaman dilimi içinde çeşitli seviye ve hızlarda test uçuşu yaptı.

Bu yazı 1246 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV