Mecburi İnişten Dram Çıktı. Çifti Ölüm Ayırdı.

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu/ Türk Hava Yolları’na ait TK1637/THY8FW sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı –  Münih seferini yapan TC-JRP tescilli Airbus 321-231 tipi uçak 17 Eylül 2017 günü Avusturya’nın Viyana Havalimanı’na mecburi iniş yapmıştı. Mecburi inişin nedeni bu gün belli oldu ve yapılan mecburi inişten dram çıktı.

Tatillerini Türkiye’de geçiren Türk gurbetçi çift tatillerinin bitmesiyle yaşadıkları Almanya’nın Münih kentine gitmek için Türk Hava Yolları’nın 17 Eylül 2017 tarihinde TK1637 sefer sayılı 19:35 uçağına bindiler. Uçak Atatürk Havalimanı’ndan kalktıktan bir süre sonra gurbetçi çiftten erkek olan yolcu rahatsızlandı. Kabin ekibi rahatsızlanan erkek yolcuya daha rahat müdahale edebilmek adına ön bölüme aldılar. Erkek yolcunun eşi de  onlarla birlikte ön bölüme geldi. Ancak bu sırada rahatsızlanan eşinin yanına gelen  bayan yolcu da fenalaştı. İki yolcuya da müdahale eden kabin ekibi bayan yolcunun kalp krizi geçirdiğini anlayınca uçağın pilotları zaman kaybetmeden Viyana’ya mecburi iniş ( divert ) yapmak istediklerini belirttiler. Viyana’ya yapılan mecburi inişin ardından uçağa gelen sağlık ekipleri bayan yolcunun hayatını kaybettiği erkek yolcunun ise durumunun normale döndüğünü anladılar.

Yapılan mecburi inişin ardından sağlık ekiplerine rahatsızlanan ve hayatını kaybeden yolcunun verilmesinin ardından uçak Viyana’dan Münih için tekrar kalkışını yaptı.

Bu yazı 959 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV